15 listopada Dniem Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych

Dodano: 15 listopada 2018

Corocznie uczniowie naszej szkoły uczestniczą w prelekcji Wiesława Kuca z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku w ramach obchodzonego w naszej szkole Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Młodzież, która posiada prawo jazdy albo jest w trakcie odbywania kursu mogła usłyszeć wiele informacji, ale też ciekawostek dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przyczynami wypadków powodowanych przez młodych kierowców są wciąż przede wszystkim brawura, nadmierna prędkość, alkohol czy chęć zaimponowania rówieśnikom.

Przygotowana prezentacja, statystyki i omawiane przypadki kolizji oraz wypadków miały przede wszystkim wpłynąć na wyobraźnię uczniów i przestrzec ich przed nieodwracalnymi skutkami nieodpowiedzialności na drodze.

mgr Renata Koniarska