16 edycja Festiwalu Poezji i Współczesnej Piosenki Niemieckiej i Angielskiej

Dodano: 23 stycznia 2019

Finał 16 edycji Festiwalu Poezji i Współczesnej Piosenki Niemieckiej i Angielskiej już za nami!

W tym roku po raz pierszy do rywalizacji zaprosiliśmy miłośników języka angielskiego.Uczniowie klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz 3 klas gimnazjalnych rywalizowali ze sobą 22 stycznia w sali kameralnej Miejskiego Domu Kultury w Radomsku w 2 kategoriach: najpiękniejsza recytacja wybranego wiersza w oryginale, po niemiecku i angielsku oraz najciekawsze wykonanie niemiecko- i anglojęzycznej piosenki.

W I kategorii pierwsze miejsce zajęła Kinga Mruklik z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Radomsku z wieszem J.W. von Goethe „Wiederfinden”. II miejsce przypadło Weronice Borek z PSP w Strzałkowie z wierszem R.M.Rilke „Einsamkeit”. III miejsce zajęła Justyna Sakowska z Publicznego Gimnazjum w Żytnie, która recytowała wiersz „An den Mond” Goethego. W tej kategorii jury przyznało wyróżnienie Oldze Rokseli z PSP nr 9 w Radomsku za recytację wiersza „Nichts mehr”, Filipowi Kowalczykowi z PSP nr 1 w Radomsku oraz Kacprowi Szewczykowi z PSP w Sulmierzycach.

W tej samej kategorii w języku angielskim pierwsze miejsce przypadło Wiktorii Kucharzewskiej z PSP nr 9 w Radomsku, która zaprezentowała wiersz „Spring Night” Sary Teasdale. II miejsce z wieszem „If The World Was Crazy” Sheldona Allana „Shel” Silversteina zajął Wiktor Matyja z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Stobiecku Szlacheckim. III miejsce jury przyznało Bartoszowi Matyja z tej samej szkoły, który recytował wiersz „In the Water-World” Evaleen Stein. W tej kategorii przyznano 3 wyróżnienia: Patrycji Rembisz z PSP w Pławnie z wieszem „Phenomenal Woman” Mayi Angelou, Aleksandrze Sambor z PSP w Orzechowie z „Sonetem XLIII” oraz Karolinie Fronczyk z PSP w Sulmierzycach z wieszem „What the Chairman Told Tom” Basila Buntinga.

W kategorii muzycznej jury I miejscem uhonorowało Katarzynę Utratny z Publicznego Gimnazjum z Żytnie z piosenką „Pendel”. II miejsce przypadło Barbarze Moroń z PSP w Pławnie z piosenką „Mercie cherie” Helene Fischer, III miejsce Emilii Rokicie z tej samej szkoły, która wykonała utwór Nur zu Besuch” zespołu Die Toten Hosen. Również w tej kategorii jury przynało 3 wyróżnienia: dla Poli Nawrockiej z PSP nr 9 w Radomsku z piosenką „Weil Liebe nie zerbricht”, dla Julii Gładkiej z PSP nr 1 w Radomsku oraz dla Wiktorii Bajorek z PSP nr 4 w Radomsku.

W kategorii wykonania piosenki po angielsku I miejsce przypadło Julii Waligórze z PSP w Kodrębie z piosenką „Radioactive” zespołu Imagine Dragons, II miejsce Kindze Koniarskiej z PSP nr 6 w Radomsku z piosenką „Hallelujah” Leonarda Cohena, a III miejsce Wiktorii Śliskowskiej z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Stobiecku Szlacheckim, która wykonała utwór „Rise up”autorstwa Andra Day. Tutaj również jury przyznało 3 wyróżnienia: dla Wiktorii Dziuby z PSP w Przedborzu („Nothing Breaks Like a Heart” Miley Cyrus), Klaudii Wilk z PSP w Pławnie („Mad World” Tears for Fears) oraz Julii Jaguścik z PSP w Strzałkowie („7 Years” Lukas Graham).

Dyrekcja oraz organizatorzy festiwalu serdecznie gratulują wszystkim nagrodzonym oraz uczestnikom konkursu, krórzy w tym roku prezentowali szczególnie wysoki poziom artystyczny i językowy. Szczególne podziękowania kierujemy dla wszystkich nauczycieli za trud i czas poświęcony na przygotowanie młodzieży. Serdecznie zapraszamy już za rok!

Organizatorzy:
mgr Monika Rakowska