Absolwentka III LO spełniona zawodowo – Magdalena Górnik

Dodano: 16 kwietnia 2021

Wielką Absolwentką III LO jest Magdalena Górnik. W Mechaniku ukończyła klasę rehabilitacyjno- zdrowotną. Każdy rok szkolny kończyła świadectwem z wyróżnieniem, a świetnie zdana matura zagwarantowała jej miejsce na kierunku pielęgniarstwo Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Dzisiaj jest studentką II roku tej uczelni i wie że nie jest jedyną absolwentką swojej klasy, która studiuje kierunek związany z ochroną zdrowia. Magda zwraca uwagę, że rozszerzona biologia w Mechaniku ułatwiła jej dostanie się na studia, a moduł zdrowotny dał dużo lepszy start na zajęciach praktycznych. Dlatego wybór szkoły średniej uważa za trafny! Choć od 15 roku życia wiedziała, że chce pomagać ludziom, to po zdanej maturze wahała się między studiowaniem  rehabilitacji, pielęgniarstwa czy ratownictwa medycznego. Ze względu na większą wszechstronność wybór padł na pielęgniarstwo i nie żałuje, bo to jej żywioł. Zwłaszcza w obecnych trudnych czasach przekonuje się jak bardzo ten zawód potrzebny jest społeczeństwu, choć i bez pandemii zapotrzebowanie na pielęgniarki wciąż jest wysokie. Po odbytych już praktykach czuje satysfakcję i jeszcze większą motywację. Kiedy może, to pracuje ale bardzo rozsądnie to wyważa, aby nie brakło czasu na studiowanie. Z Mechanika miło wspomina świetną atmosferę, działalność w Caritasie, PCK, akcje oddawania krwi i wycieczki szkolne.

Anna Bałut