Absolwentka III LO spełniona zawodowo

Dodano: 8 kwietnia 2021

W Mechaniku ukończyła klasę mundurową naszego LO. Aktualnie od trzech lat pracuje jako policjantka w Komendzie Miejskiej Policji w Łodzi. Ukończenie klasy mundurowej dało jej dodatkowe punkty podczas rekrutacji do policji. Dzięki temu była o krok do przodu w stosunku do absolwentów innych typów szkół i klas. Zainteresowanie zawodem pogłębiało się wraz z realizowanym w tej klasie modułem policyjnym. To dało jej wprawkę w zakresie dyscypliny i musztry, czyli umiejętności koniecznych w pracy w służbach mundurowych. Zajęcia z policjantami podczas biwaku klas mundurowych były rewelacyjne i dawały impuls do działania. Szczególnie ważne były one w budowaniu sprawności fizycznej, psychicznej, wiary w siebie i we wzmacnianiu motywacji. Zdaniem Ewy, w pracy policjanta to priorytet. Dzisiaj nasza bohaterka jest też studentką na kierunku resocjalizacja. Po ukończeniu tych studiów jej kompetencje jako policjantki zdecydowanie wzrosną i dadzą pewny awans. Teraz mówi, że praca pomaga jej studiować,bo doświadczenie zawodowe doskonale uzupełnia teorię wykładaną podczas zajęć na uczelni. Podsumowując nasz wywiad, Ewa zaznacza,że gdyby miała wrócic do wyboru szkoły średniej to ponownie byłby to Mechanik, który otworzył jej drogę do przyszłości.

Anna Bałut

Zobacz inne zdjęcia