Aplikacja tworzona przez naszych uczniów dostępna jest w Sklepie Google

Dodano: 26 maja 2019

Każda osoba posiadająca smartfona z systemem Android może pobrać za darmo użyteczną aplikację stworzoną przez naszych uczniów. Dzięki niej w łatwy sposób poznaje się nowe angielskie słowa i wyrażenia.

W marcu tego roku nasi uczniowie uczestniczyli w międzynarodowych działaniach związanych z uczeniem się, nauczaniem i szkoleniami (Learning, teaching, training activities) w miejscowości Komotini w Grecji. Prowadzili tam warsztaty z tworzenia aplikacji mobilnych na platformie AppInventor 2. Tłumaczyli swoim kolegom i koleżankom z Grecji, Rumunii oraz Turcji jak wykonywać kolejne kroki, żeby zbudować gotowy program. Przekazywanie wiedzy odbywało się w języku angielskim. Warsztaty te odbywały się w ramach projektu „Mobile applications to ease learning for students”, który uczniowie Mechanika realizują od 2017 roku.

Gotowa aplikacja jest już dostępna w Sklepie Google – miejscu gdzie można pobierać oraz aktualizować oprogramowanie smartfonów. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę „Hit-or-miss” i znaleźć propozycję z logo takim jak poniżej.

Następnie należy zainstalować aplikację i ją uruchomić. Za każdym razem w oknie aplikacji pojawia się nowe angielskie słowo wraz z tłumaczeniem. Dzięki temu można szybko przyswoić wiele nowych wyrażeń. Co istotne – słowa i ich tłumaczenia pojawiają się w losowej kolejności – czasem są bardzo proste, innym razem wymagają pewnej znajomości języka angielskiego.

Aplikacja została stworzona od podstaw przez pana Pawła Dudka, nauczyciela wiedzy o społeczeństwie. Nasi uczniowie – Adam Binka, Ania Bukowiec, Jakub Grabarczyk, Rafał Garbarz i Artur Olejnik prowadzili warsztaty z tworzenia tej aplikacji w języku angielskim. Zostali do tego przygotowani przez nauczycielkę języka angielskiego, panią Monikę Teuber. Dzięki umieszczeniu aplikacji w Sklepie Google, będą mogli mogli z niej korzystać ludzie z całego świata. Twórcy zapowiadają, że z czasem będą dodawać nowe angielskie słowa do bazy, która już teraz liczy ponad 400 rekordów.

Projekt „Mobile applications to ease learning for students” jest realizowany przy wsparciu programu Unii Europejskiej Erasmus+.

mgr Paweł Dudek

Uwaga!

Patronat medialny