Biwak klas mundurowych i rehabilitacyjno-zdrowotnych

Dodano: 17 czerwca 2019

Biwak klas mundurowych i rehabilitacyjno-zdrowotnych na stałe wpisał się w harmonogram zajęć realizowanych w ramach modułu policyjnego i rehabilitacyjno – zdrowotnego w popularnym Mechaniku. Blisko 60 uczniów III Liceum Ogólnokształcącego w ZSP nr 1 w Radomsku realizowało program biwaku w stanicy harcerskiej w Białym Brzegu dzięki współpracy z Komendą Powiatową Policji w Radomsku, Komendą Hufca ZHP oraz dzięki wsparciu jakie corocznie oferuje Urząd Miasta w Radomsku.

Pierwszego dnia realizowany był program „Fitness – sposób na zdrowe życie”. Dużo emocji wzbudził marsz patrolowy z pierwszą pomocą przedmedyczną, gdzie uczniowie sprawdzali swoją wiedzę z tego zakresu. Swoją kreatywność i pomysłowość uczestnicy biwaku mogli zaprezentować uczestnicząc w konkursie fotograficznym „Jesteś częścią tego świata” – chwytaj moment. Nieodłącznym elementem biwaku były musztry, apele, gry i manewry. Uczniami klasy mundurowej brali udział w zajęciach programowych z modułu policyjnego – kryminalistyka, techniki i taktyka interwencji i samoobrony, zasady podziału i funkcjonowania rewirów dzielnicowych, wydział ruchu drogowego oraz profilaktyka. Z kolei klasa rehabilitacyjno-zdrowotna uczestniczyła w fitnessie, zumbie i zajęciach crossfit. Wśród zajęć jakie zostały zorganizowane był tor przeszkód, skrzynki, łuki i paintball.

Uczniowie brali udział w nocnych grach terenowych oraz ćwiczeniach na orientację w terenie. Podczas biwaku realizowany był program zajęć profilaktycznych „Nie biorę, bo stawiam na zdrowie”.

W tym roku nasze działania, w dużej mierze, zostały podporządkowane zaleceniom Centrum Zarządzania Kryzysowego w przypadku wystąpienia, burz, tornad i nawałnic. Niestety nagłe załamanie pogody objęło również okolice Białego Brzegu, co stanowiło dla nas ważną lekcję w sytuacjach zagrożenia i zmusiło do zastosowania wiedzy teoretycznej w praktyce.
Podstawowe założenia wyjazdu zostały zrealizowane. Młodzież zmęczona ale zadowolona wróciła do domu bogatsza o nowe doświadczenia.

Koordynator biwaku Renata Koniarska

btf

Podziel się tą wiadomością:
    Uwaga!

    Czujnik jakości powietrza

    Patronat medialny