Dzielimy się wiedzą zdobytą w Turcji

Dodano: 3 grudnia 2018

W środę w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie podsumowujące pobyt naszych uczniów oraz nauczycieli w Stambule w ramach projektu „Mobile applications to ease learning for students”. Społeczność szkoły została zapoznana z tym, czego uczestnicy nauczyli się w ciągu tygodniowego wyjazdu.

Na początku Zuzanna Borek i Patrycja Rylik przedstawiły swoje wrażenia z tego, co w Turcji mogły zobaczyć. Na zdjęciach zaprezentowały jak spędzały tam czas, pokazały jak wygląda turecka szkoła, pracownia komputerowa, zabytki, które oglądały poza zajęciami.

W dalszej części spotkania mgr Paweł Dudek przedstawił kolejny etap tworzenia aplikacji mobilnych na platformie App Inventor 2. Uczestnicy dowiedzieli się na jakim etapie jest budowanie projektu, jakich specjalistycznych funkcji programistycznych używano w Turcji oraz w jaki sposób można wykorzystać tę wiedzę w życiu codziennym.

Mgr Monika Teuber przypomniała, że trwa rekrutacja do kolejnej części projektu – w marcu 2019 roku pięcioro uczniów będzie mogło wyjechać do Grecji, gdzie będzie finalizowane tworzenie aplikacji mobilnej ułatwiającej uczenie się. Środowe spotkanie było też okazją do rozdania dokumentów Europass-Mobilność, o czym pisaliśmy tutaj.

erasmus_plus_logo

Projekt „Mobile applications to ease learning for students” realizowany jest przy wsparciu Programu Unii Europejskiej Erasmus+.