Dzień Geodety – marzec 2018 roku

Dodano: 6 marca 2018

W dniu 5 marca 2018r., młodzież klasy I i II Technikum Geodezyjnego ZSP nr 1 zorganizowała obchody, świętowanego w całej Europie, Dnia Geodety.

Został on ustanowiony przez Europejską Organizację Geodetów (CLGE) w 500-setną rocznicę urodzin jednego z najwybitniejszych kartografów Gerarda Merkatora – tj. dnia 5 marca 2012 roku jako „Dzień Europejskiego Geodety i Geoinformacji”.

Młodzi adepci geodezji, przy okazji organizacji trzeciego, oficjalnego Dnia Geodety w naszej szkole pokazują mocne zaangażowanie i najwyższy poziom w tym co robią. Uczniowie przygotowali profesjonalne stanowiska geodezyjne: pomiarowe i obliczeniowe oaz galerię swoich prac, które wykonali w toku nauki w swoim zawodzie.

Przeprowadzono, dla wszystkich chętnych, ankietę pod hasłem „Co ty wiesz o geodezji?” , a jedno z najpopularniejszych pytań okazało się to w którym należało „na oko” określić wysokość(wzrost) Pani dyrektor Ewy Grodzickiej oraz dwóch panów wicedyrektorów: Pawła Pichita oraz Cezarego Bąbki. Pytanie to dostarczyło sporej dawki humoru uczniom wypełniającym ankietę oraz młodym geodetom, którzy komisyjnie dokonali niezbędnych pomiarów w celu uzyskania prawidłowych odpowiedzi. Dla uczniów profilu geodezyjnego została przygotowana geodezyjna krzyżówka, dzięki której mogli sprawdzić zdobytą do tej pory wiedzę.

Zorganizowano również słodki, przepyszny i tematyczno-geodezyjny poczęstunek w postaci: pięknego tortu, boskich babeczek, chrupiących ciasteczek, lizaków i słodkich cukierków.

Ten dzień, po raz kolejny, pokazał, że szkoła nie musi być nudna, a każda forma zaangażowania daje sporo satysfakcji.

mgr inż. Damian Pawlikowski