Ekopracownia w naszej szkole

Dodano: 9 grudnia 2014

Mikroskop elektroniczny, odczynniki do badania czystości wody czy zestaw do oszczędzania energii to tylko niektóre z pomocy dydaktycznych, z których korzystać będą nasi uczniowie podczas nauki w nowej ekopracowni. Powstanie pracowni nasza szkoła zawdzięcza dofinansowaniu w ramach konkursu „Moja wymarzona ekopracownia” zorganizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. 9 grudnia nastąpiło jej oficjalne otwarcie.

W otwarciu ekopracowni uczestniczył Zastępca Prezesa Zarządu WFOŚiGW w Łodzi – Andrzej Czapla, a także Wicestarosta Robert Zakrzewski, Członek Zarządu Powiatu Radomszczańskiego Urszula Rorat oraz Naczelnik Wydziału Edukacji Grzegorz Szymczak.

W ramach realizacji projektu w sali 211 zamontowane zostały stanowiska badawcze, wyposażone w specjalistyczne sprzęty i pomoce dydaktyczne. Stanowiska te umożliwią innowacyjny sposób realizacji treści zawartych w nowej podstawie programowej i ujętych w programie kierunku kształcenia technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. W ramach zadnia zakupiono pomoce dydaktyczne (plansze, atlasy i przewodniki, filmy DVD, mapy), sprzęt audio video (mikroskop elektroniczny, wizualizer, przystawkę interaktywną do tablicy, kamerę) oraz wyposażenie pracowni (tablica, krzesła, rolety, biurko, oświetlenie – oprawy). Na ten cel pozyskano dotację w wysokości 39 300 zł. Uczniowie przygotowali krótkie prezentacje kolejnych stanowisk i objaśniali do czego służą poszczególne pomoce.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Staszica w Radomsku: łączny koszt zadania 43 028 zł, wysokość dofinansowania 39 300 zł – dotacja. Dofinansowania ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. www.zainwestujwekologie.pl

wfosigw_lodz

Fotogalerie: