Finał 14 edycji Festiwalu Poezji i Współczesnej Piosenki Niemieckiej już za nami!

Dodano: 9 lutego 2017

8 lutego w sali kameralnej Miejsckiego Domu Kultury w Radomsku, uczniowie szkół średnich oraz gimnazjów rywalizowali ze sobą w 2 kategoriach- najpiękniejsza recytacja wybranego wiersza w oryginale, oczywiście po niemiecku oraz w kategorii- najciekawsze wykonanie niemieckojęzycznej piosenki.

W I kategorii szkół gimnazjalnych piersze miejsce zajęła Julia Smędzik z Zespołu Szkolno- Gimnazjalnego nr 1 w Radomsku z wieszem H. Heine „Zwei Brüder”. II miejsce przypadło Svenji Mikłaszewskiej z Gimnazjum w Kleszczowie z wierszem Theodora Storma „Mondlicht”. III miejsce zajęła Anna Machaj z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 5 w Radomsku, która recytowała wiersz „Fragen” E. Fried. W tej kategorii jury przyznało także wyróżnienie Martynie Snochowskiej z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Pławnie, która recytowała wiersz „Im Herbste” T. Storma.

W tej samej kategorii szkół ponadgimnazjalnych piersze miejsce przypadło Agacie Dziegieć z I Liceum Ogólnokształcącegow Radomsku, która zaprezentowała wiersz „Der Handschuh” Fridricha Schillera . II miejsce z wieszem „Die Stadt” Thedora Storma zajęła Anna Kucharczyk z II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku. III miejsce jury przyznało Wiktorii Całus z Zepołu Szkół Elektryczno-Elektronicznych, która recytowała wiersz „Ich stehe auf des Berges Spitze” H. Heinego. W tej kategorii przyznano aż 2 wyróżnienia- Marii Pędziwiatr z I LO w Radomsku z wieszem „Deine schönen Augen” H. Heine oraz Angilice Iwanowicz z III LO w Radomsku z wieszem „Ein Jüngling liebt ein Mädchen” Heinicha Heinego.

W kategorii muzycznej szkół ponadgimnazjalnych jury I miejscem uhonorowało Klaudie Szumacher z III LO w Radomsku z piosenką „Wir sind groß”. II miejsce przypadło Patrycji Rylik również z III LO w Radomsku z piosenką „So kann das Leben sein” Helene Fischer, III miejsce Adriannie Moroń z II LO w Radomsku, która wykonała utwór „Pendeln” Yvonne Cattefeld. Również w tej kategorii jury przynało dwa wyróżnienia- dla Aleksandry Gębicz z Zepołu Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Radomsku z piosenką „Satelite” oraz dla Martyny Komorowskiej z I LO w Radomsku.

Dyrekcja oraz organizatorzy festiwalu serdecznie gratulują wszystkim nagrodzonym oraz uczestnikom konkursu, krórzy w tym roku prezentowali szczególnie wysoki poziom artystyczny oraz językowy. Szczególne podziękowania kierujemy dla wszyskich nauczycieli za trud i poświęcony czas w przygotowanie młodzieży. Serdecznie zapraszamy już za rok!

mgr Marzenna Wieciech
mgr Monika Rakowska