Finał XII Edycji Festiwalu Poezji i Współczesnej Piosenki Niemieckiej

Dodano: 22 lutego 2015

19 lutego w sali kameralnej MDK w Radomsku odbył się tegoroczny finał XII Edycji Festiwalu Poezji i Współczesnej Piosenki Niemieckiej. A oto jak przedstawiaja się wyniki:

W pierwszej kategorii- recytacja wybranego utworu w języku niemieckiem, wśród szkół gimnazajlnych I miejsce zajęła Patrycja Gałwiaczek z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Radomsku, recytowała wiersz „Der Erlkönig” Johann Wolfganga von Goethe
II miejsce- Maja Bujacz z PG nr 5 w Radomsku, która recytowała ten sam wiersz,
III miejsce przypadło Wiktorii Całus z Publicznego Gimnazjum w Gidlach. Wiktoria recytowała wiersz „Der nahende Tod” Alberta von Chamisso.Wyróżniona została natomiast Klaudia Baryła również z tego sameg gimnazjum z interpretacja wiersza „Abendlicht” Borcherta.

Wśród szkół średnich w tej samej kategorii bezaplelacyjnym zwycięzcą okazał się Bartosz Cudak z II LO w Radomsku ze swoim brawurowym wykonaniem wiersza „Das Mädchen aud dem Fremnde” Fridricha Schillera. II miejsce przypadło Angelice Iwanowicz z III LO Radomsku, która recytowała wiersz „Der Waldkalender” Romana Herbertha. III miejsce przypadło Janowi Kowalskiemu z II LO w Radomsku, który wyrecytował wiersz „Ein Weib” Heinricha Heinego. Na wyróżneinei w tej kategorii zasłużyła Anna Kucharczyk również z tej samej szkoły z wierszem „Abendlicht” Wolfganga Borcherta.

W drugiej kategorii- najpięknijesze wykonanie wybranej piosenki niemieckiej, spośród gimnazjum, piersze miejsce z zajęła Karina Pawelec z Publiczbego Gimnazjum nr 6 w Radomsku. Karina zaprezentowała swoja interpretację „Farbenspiel des Winds” z filmu „Pocahontas”. II miejsce przypadło Paulinie Gąciarek z Zepołu Szkolno-Gimniazjalnego w Strzałkowie, która wykonała piosenkę pt. „Irgendwie, irgendwo, irgendwann”, zaś III Julii Kuliś z PG nr 6 w Radomsku z piosenką „Atemlos durch die Nacht” Helene Fischer.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciązcą okazała się Adrianna Moroń z II LO w Radomsku, która śpiewała piosenkę „Wenn du lachst” Juli, akompaniował jej Marcin Ligęza. II miejsce należy do Urszuli Grzybek z ZSEiE w Radomsku, która wykonała piosenkę „Wer bin ich”.

Na podjum znalazła się także Karolina Widawska z I LO w Radomku z wykonaniem „Eisblumen” z repertuaru zespołu Eisblume, na gitarze akompaniowała jej Anna Mariankowska. Wyróżnienie zdobyły z III LO Klaudia Szumacher oraz Wioletta Bus z piosenką „Danke” z repertuaru Lafe.

Organizatorzy składają serdeczne gratulacje wszystki nagrodzonym oraz uczestnikom za wysoki poziom występów, opiekunom gorące podziekowania za przygotowanie młodzieży oraz wsprarcie naszego konkursu. Zapraszamy za rok!

mgr Monika Rakowska

Zobacz zdjęcia na naszym Facebooku