Kamil Mokrzyński zdobywcą indeksu na studia dziennikarskie!

Dodano: 19 marca 2017

Kamil Mokrzyński z klasy IV technikum urządzeń I systemów energetyki odnawialnej został laureatem III Olimpiady Wiedzy o Mediach I zdobył indeks na studia dziennikarskie.

Olimpiada Wiedzy o Mediach to wydarzenie pod patronatem Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej oraz Wicepremiera i Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina. Po dwóch etapach okręgowych nadszedł czas na etap centralny, który miał miejsce 16-17 marca 2017 roku w budynku starej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. ZSP nr 1 im. Stanisława Staszica w Radomsku w etapie finałowym reprezentowało troje uczniów: Magdalena Widelska (II medialno-turystyczna), Martyna Flasza (II medialno-turystyczna), Kamil Mokrzyński (IV tme).

Podczas pierwszego dnia wizyty w stolicy miał miejsce test, który z ponad 160 uczestników miał wyłowić najlepszą 12 oraz zadecydować o losie 48 indeksów. Podczas przerwy na sprawdzanie wyników odbyły się dwa spotkania z gośćmi specjalnymi. Jako pierwszy na scenę zawitał Filip Chajzer – znany reporter „Dzień dobry TVN”. W bardzo humorystycznym wywiadzie opowiedział on o pracy w mediach, swoich początkach i wydarzeniach, które najbardziej pozostały mu w pamięci. Następnie o pracy dziennikarza wypowiedział się Filip Springer. Przybliżył on tematykę swoich książek oraz przedstawił różnicę między fotoreporterem a reportem.

Kulminacyjnym momentem tego dnia było oczywiście ogłoszenie wyników. Wielkie brawa należą się Kamilowi Mokrzyńskiemu! Znalazł się on na liście maturzystów, którzy najlepiej poradzili sobie z testem i to w jego ręce powędrował jeden z indeksów.

Organizatorzy olimpiady wypełnili uczestnikom czas do wielkiego finału. Odbyła się wycieczka do studia TVP, pozwalająca lepiej poznać pracę w telewizji. Ostatniego dnia konkursu odbył się finał wzorowany na teleturnieju „Jeden z dziesięciu”.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe. Miejmy nadzieję, że w następnej edycji olimpiady „Mechanik” będzie reprezentowało jeszcze większe grono, które przywiezie ze sobą cudowne wspomnienia i wiele nagród.

Martyna Flasza