Kinga Rylik laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Stanisławie Staszicu i Jego Epoce 2015

Dodano: 11 października 2015

W dniach 1 – 2 października 2015 roku w Pile odbyło się XXVIII Ogólnopolskie Sympozjum Szkół Staszicowskich oraz finał etapu centralnego 22. Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Stanisławie Staszicu i Jego Epoce. Naszą szkołę reprezentowały uczennice Kinga Rylik z klasy II LMT i Natalia Tomczyk z kl. II LMB oraz Anna Pichit i wicedyrektor Paweł Pichit. Honorowy patronat nad sympozjum objął Starosta Pilski pan Franciszek Tamas. Wśród wielu zaproszonych gości byli m.in. dyrektor Muzeum Stanisława Staszica mgr Józef Olejniczak, prezes Towarzystwa Szkół Staszicowskich mgr Bronisław Bury oraz przedstawiciele szkół staszicowskich z całej Polski.

Gospodarze – Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Pile – w Audytorium Maximum PWSZ w Pile z wielkim rozmachem zaprezentowali wspaniały program artystyczny pt. ,,Uwagi nad życiem Stanisława Staszica”. Otwarcie uroczystości uświetnił także wykład dyrektora muzeum mgra Józefa Olejniczaka. Podczas sympozjum odbył się również finał 22. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Stanisławie Staszicu i Jego Epoce. Uczennica naszej szkoły Kinga Rylik podczas ustnych odpowiedzi wypadła rewelacyjnie, zajęła II miejsce i zdobyła tytuł Wicemistrza Wiedzy o Patronie 2015. Serdecznie gratulujemy!

Uczestnicy sympozjum mieli również okazję poznać miasto urodzin S. Staszica i jego okolice. Gospodarze zorganizowali liczne imprezy towarzyszące, m.in. wycieczki do Muzeum Trofeów Myśliwskich w Śmiłowie, Muzeum Regionalnego, Muzeum Stanisława Staszica oraz na pokaz świateł do siedziby Philips Lighting Poland S. A.. Uroczystości zakończono wręczeniem dyplomów i nagród laureatom konkursu oraz złożeniem kwiatów pod pomnikiem Stanisława Staszica.

mgr Anna Pichit

Więcej zdjęć na Facebooku