Klasa rehabilitacyjno-zdrowotna w projekcie „ABC zdrowia”

Dodano: 19 października 2017

Klasa I LZ rehabilitacyjno-zdrowotna III Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Radomsku brała udział w warsztatach z dietetykiem Naturhouse Radomsko Eweliną Szymczyk, w ramach realizacji projektu ,,ABC Zdrowia”. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach i okazuje się, że pytań do eksperta nie brakowało. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się pytania o właściwą i dobrą dietę odchudzającą. Jednak nie tylko o zrzucaniu zbędnych kilogramów była mowa. Młodzież pytała także jak w zdrowy i prawidłowy sposób nabrać masę ciała. Na spotkaniu poruszono tematykę hiperwitaminozy, nawodnienia organizmu, a także roli herbaty i soków. Mówiono też o izotonikach i energetykach. Dużo uwagi poświęcono odmianom wegetarianizmu i prawidłowemu żywieniu przed i po treningach, a także reagowaniu odpowiednimi posiłkami na napady głodu. Rola owoców i warzyw, a przede wszystkim odpowiednie pory spożywania owoców nie umknęły pytającym. Podczas warsztatów pojawiły się propozycje różnych, ciekawych przepisów na zdrowe pierwsze i drugie śniadanie. Mając na uwadze kierunek kształcenia i zainteresowania uczniów klasy rehabilitacyjno-zdrowotnej powyższe tematy będą akcentowane. Zajęcia z dietetykiem Eweliną Szymczyk, tym razem praktyczne już w listopadzie.

mgr Renata Koniarska