Kromka chleba dla sąsiada

Dodano: 20 września 2019

Naród, który nie opiekuje się dziadkami i nie szanuje ich, nie ma przyszłości, bo nie ma pamięci, stracił ją” – ostrzega papież Franciszek. Akcja „Kromka chleba dla sąsiada” ma celu wsparcie starszych osób w przeżywaniu codzienności oraz uwrażliwienie społeczeństwa na ich los.

W piątek 20 września 2019 r. Szkolne Koło Caritas włączyło się w Ogólnopolską Zbiórkę Żywności „Kromka Chleba dla sąsiada”. W akcję zaangażowało się trzynastu wolontariuszy, którzy zbierali żywność w sklepie Biedronka przy ul. Krasickiego 5 w Radomsku. Byli to uczniowie z klas pierwszych o profilu rehabilitacyjno – zdrowotnym oraz mundurowym. Pozyskali oni artykuły codziennej potrzeby takie jak: mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, herbata oraz konserwy mięsne i rybne, słodycze itp.

Zebrano ok. 60 kg żywności, z której przygotowano 13 paczek. Wszystkim ofiarodawcom oraz ludziom wielkiego serca bardzo dziękujemy.

W działania wspierające ubogich i samotnych można włączyć się poprzez SMS charytatywny o treści KROMKA wysłany pod nr 72052 (koszt: 2,46 zł z VAT) oraz przez wpłatę na konto Caritas Polska PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem KROMKA.

Opiekun SKC Anna Olejnik

Podziel się tą wiadomością:
    Uwaga!

    Czujnik jakości powietrza

    Patronat medialny