MECHANIK realizuje projekt unijny – doposażenie pracowni geodezyjnej

Dodano: 28 stycznia 2023

Dzielimy się dobrymi nowinami, mianowicie w ostatnim okresie pracownia geodezyjna została doposażona w kolejny tachimetr elektroniczny. Jest to niezbędny, w pracy geodety, precyzyjny instrument pomiarowy, który służy do pomiaru kątów oraz odległości i na tej podstawie oblicza współrzędne położenia. Wybrany model został wyposażony w bogate oprogramowanie i dzięki temu, już w trakcie rzeczywistego pomiaru można obliczać dodatkowe wielkości m.in.: odległości między punktami, różnice wysokości i wiele innych. Nowe urządzenie umożliwi stworzenie kolejnego stanowiska pomiarowego a uczniowie kształcący się w zawodzie technik geodeta będą mogli w bardziej komfortowych warunkach zdobywać zawodowe umiejętności korzystając z nowoczesnego sprzętu geodezyjnego.
Doposażenie pracowni było możliwe, dzięki wsparciu Unii Europejskiej, która sfinansowała zadanie w ramach projektu „Wsparcie uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. Stanisława Staszica w Radomsku”.