MECHANIK realizuje projekt unijny – doposażenie pracowni samochodowej, elektrotechniki i elektroniki oraz komputerowej

Dodano: 28 stycznia 2023

Pracownie: samochodowa, elektrotechniki i elektroniki oraz komputerowa zostały doposażone w platformę ELECTUDE. Jest to kompleksowy Symulator, który umożliwia przeprowadzenie procesu naprawy samochodu wirtualnie, aby zastosować go później w rzeczywistości. Uczniowie klas Technikum Pojazdów Samochodowych i Branżowej Szkoły I Stopnia z pomocą Symulatora podnoszą swoją wiedzę i umiejętności z zakresu branży samochodowej korzystając z wirtualnych technik. Platforma umożliwia rozwinięcie zagadnień z zakresu budowy, obsługi i diagnozowania pojazdów. Również w obszarze elektrotechniki i elektroniki samochodowej.
Doposażenie pracowni było możliwe, dzięki wsparciu Unii Europejskiej, która sfinansowała zadanie w ramach projektu „Wsparcie uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. Stanisława Staszica w Radomsku”.