Mechanik rozpoczyna nowy rok szkolny

Dodano: 3 września 2018

Nadszedł czas powrotu do szkoły. Uczniowie klas pierwszych z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Radomsku rozpoczęli poniedziałek od uroczystej akademii.

Pani Dyrektor mgr Ewa Grodzicka przywitała wszystkich na sali gimnastycznej, gdzie można było obejrzeć także część artystyczną uroczystości. Wśród gości naszej szkoły w tym ważnym dniu znaleźli się mgr inż. Grzegorz Szymczak – Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Radomsku oraz mł. asp. Sebastian Justyna z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku. Pani Dyrektor zapoznała uczniów z wychowawcami klas pierwszych.

Podczas akademii nie zabrakło przypomnienia o ważnych wydarzeniach sprzed 79 lat, gdy Polska została zaatakowana i rozpoczęła się druga wojna światowa. Poległych w obronie Ojczyzny uczciliśmy minutą ciszy. W czasie uroczystości obecny był poczet sztandarowy szkoły, który uświetniał i nadawał powagi rozpoczęciu roku szkolnego.

Ks. Tomasz Krawczyk udzielił błogosławieństwa na nowy rok szkolny. Na koniec pan Andrzej Łęgowik przeprowadził krótkie szkolenie z BHP dla uczniów klas pierwszych.

Uczniowie wyższych klas przywitali nowy rok szkolny w salach lekcyjnych. Już jutro kolejne wyzwania. Życzymy Wam wszystkiego Najlepszego na nowy rok szkolny 2018/2019.

List od Ministra Edukacji Narodowej, cz. I, cz. II, cz. III

List od Posłanki na Sejm RP Anny Milczanowskiej