Mechanik zaangażowany w Szlachetną Paczkę

Dodano: 12 grudnia 2017

Projekt społeczny Szlachetna Paczka polega na pomocy rodzinom w potrzebie. Dzięki takim akcjom uczniowie naszej szkoły oprócz praktycznego zdobywania wiedzy, uczą się wrażliwości
i otwartości na drugiego człowieka.

Czyń dobro innym, a im więcej go uczynisz to jeszcze więcej dobrego wróci do Ciebie.

Dziękujemy uczniom, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły za wielkie zaangażowanie w Szlachetną Paczkę.

Uczniowie Mechanika w ramach akcji Szlachetna Paczka odświeżyli kuchnię i pokój Pana Andrzeja Malingowskiego. Pan Andrzej jest starszą osobą schorowaną i potrzebującą pomocy. Ze względu na małe mieszkanie, odspajające się stare warstwy farby, wiele pęknięć i ubytków, prace nie były łatwe i wymagały sporego nakładu pracy. Jednak uczniowie klasy II TB: Daniel Trzeciak, Daniel Szczeszek, Bartłomiej Krauze oraz Daniel Dobosz bardzo dokładnie, rzetelnie i z poświęceniem wykonali swoją pracę. Usunęli stare warstwy farby, uzupełnili ubytki i pęknięcia, pomalowali mieszkanie, usunęli stare płytki PCV, rozłożyli nową wykładzinę. Uczniowie klasy III TB: Błażej Bistuła oraz Błażej Kubik zamontowali listwy przypodłogowe. Uczennnice z klasy I LZ oraz klasy II LMA posprzątały mieszkanie po zakończonej pracy. Materiały: farby, gips, wykładzinę i listwy zafundowali nauczyciele i pracownicy szkoły. Stworzyliśmy wspólnie Szlachetną Paczkę dla Pana Andrzeja, który teraz dużo przyjemniej spędzi w swoim mieszkaniu Święta Bożego Narodzenia.