Nasze uczennice na Zjeździe Liderów Młodzieżowych w Załęczu

Dodano: 8 maja 2018

W dniach 23 – 27 kwietnia 2018 r. w Ośrodku Szkoleniowo – Wypoczynkowym ZHP „Nadwarciański Gród” w Załęczu Wielkim odbył się III Wojewódzki Zjazd Liderów Młodzieżowych pod hasłem „Znajdź pomysł na swoją przyszłość”. W tegorocznym przedsięwzięciu udział wzięły również nasze uczennice z klasy II mundurowej Wiktoria Bzowska i Marta Zaborowska .

W ramach organizowanego Zjazdu odbyły się: spotkania z Marszałkiem Województwa Łódzkiego, warsztaty obejmujące tematykę: przeciwdziałanie mowie nienawiści, konflikty a mediacja rówieśnicza, nowe media i ich krytyczny odbiór, profilaktyka zachowań ryzykownych w szkole . Warsztaty przeprowadzone były przez specjalistów z zakresu przedstawionej tematyki .

Młodzież mogła również rozwijać swoje zainteresowania poprzez udział w rożnego rodzaju klubach np. filmowym.

Ciekawym punktem Zjazdu było również z spotkanie z Witoldem Mackiewiczem – tatą Tomka Mackiewicza – polskiego Himalaisty, z którym młodzież rozmawiała na temat „Czy pasja może być uzależnieniem”.

Jesteśmy przekonani że wiedza i umiejętności zdobyte podczas Zjazdu pozwolą uczennicom reprezentującym naszą szkołę na wdrożenie i wykorzystanie ich w codziennej działalności.

Życzymy owocnej pracy!!!!!

mgr Agnieszka Kułak