Niecodzienna lekcja budownictwa

Dodano: 3 lutego 2019

We wtorek 29 stycznia uczniowie z klasy pierwszej technikum mechaniczno – budowlanego (grupa budowlana) wzięli udział w zajęciach laboratoryjnych na Wydziale Budownictwa Politechniki Częstochowskiej.

Tematyka zajęć, dostosowana do zakresu materiału realizowanego na przedmiotach zawodowych, obejmowała wiadomości i umiejętności z zakresu badania właściwości fizycznych i mechanicznych mieszanki betonowej i betonu. Uczniowie najpierw wysłuchali bardzo ciekawego wykładu poprowadzonego przez Prodziekana dr inż. Jacka Halbiniaka nt. właściwości jakimi powinny cechować się betony o różnym przeznaczeniu oraz metod ich określania, a następnie w laboratorium materiałów budowlanych (oczywiście pod czujnym okiem swojego wykładowcy) przygotowali mieszankę betonową, zbadali jej konsystencję i stopień napowietrzenia oraz wykonali próbki do pomiarów wytrzymałościowych. Za około 4 tygodnie grupa ponownie będzie gościła na zajęciach, aby przeprowadzić próby wytrzymałości betonu na ściskanie.

Ta niecodzienna lekcja została bardzo pozytywnie odebrana przez młodzież, która z niecierpliwością oczekuje na kolejny wyjazd.

mgr inż. Anna Roksela

Podziel się tą wiadomością:
    Uwaga!

    Czujnik jakości powietrza

    Patronat medialny