O podręcznikach na nowy rok szkolny

Dodano: 23 sierpnia 2022

Na naszej stronie internetowej pojawił się w lipcu spis podręczników na nowy rok szkolny dla klas pierwszych. Spis ten znajduje się tutaj.

Uczniowie pozostałych klas zostali poinformowani przez nauczycieli w czerwcu o nowych podręcznikach. Dotyczyło to przedmiotów, które są kontynuowane w kolejnym roku szkolnym. Do niektórych przedmiotów nie podajemy wykazu podręczników obowiązujących od nowego roku szkolnego. Dzieje się tak z kilku powodów:
– w okresie wakacyjnym wydawnictwa przygotowują i wprowadzają nowe pozycje podręcznikowe, z którymi nauczyciele dopiero muszą się zapoznać i dokonać wyboru najlepszych książek;
– w nowym roku szkolnym zostają wprowadzone zmiany w programach nauczania (np. pojawia się nowy przedmiot historia i teraźniejszość), podręczniki mogą być wówczas dopiero na etapie przygotowania;
– nauczyciele mogą korzystać z własnych materiałów dydaktycznych lub z e-podręczników.
We wszystkich wymienionych przypadkach informacje o książkach zostaną przekazane na początku roku szkolnego, na pierwszych lekcjach poszczególnych przedmiotów. Nie należy się więc martwić brakiem jakiegoś podręcznika w pierwszych dniach września, ale jeśli jest on już podany – warto go mieć.

Na początku września w naszej szkole zorganizowany zostanie kiermasz książek używanych. Koszty zakupu takich książek będą z pewnością niższe niż w księgarniach. Jest to też wygodne dla wszystkich – nie trzeba czekać w kolejkach w sklepach, ani czekać na przesyłkę. O szczegółach kiermaszu będziemy jeszcze informować.