O wyborach wiemy już bardzo dużo

Dodano: 4 grudnia 2019

Dziś w naszej szkole odbyło się podsumowanie programu „Młodzi głosują – wybory parlamentarne 2019”, którego celem była edukacja wyborcza społeczności Mechanika. Program ten był realizowany przez Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej – instytucję niezależną od partii czy komitetów politycznych. W naszej szkole działanie podzielono na dwa etapy – quiz wiedzy oraz wybory młodzieżowe. O tych dwóch wydarzeniach pisaliśmy już tutaj.

4 grudnia 2019 roku uczniowie klasy trzeciej mundurowej III Liceum Ogólnokształcącego odebrali imienne certyfikaty uczestnictwa w programie. Zrobili sobie też wspólne zdjęcie na tle ścianki.

Udział w programie był przykładem działania projektowego – uczniowie podzielili między sobą zadania do wykonania, ustalony był też czas na ich realizację. Odbyła się również ewaluacja, a całość trwała przez kilka lekcji wiedzy o społeczeństwie. Mamy nadzieję, że zarówno ci maturzyści, jak i inni uczniowie wynieśli cenną wiedzę oraz umiejętności z lekcji dotyczącej edukacji wyborczej.

Szkolny koordynator programu
mgr Paweł Dudek