OGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO „FORGET-ME-NOT”

Dodano: 28 listopada 2022

Kolejna Olimpiada Języka Angielskiego za nami? 25.11.2022 r. młodzież Mechanika z klas Technikum Mechaniczno-Budowlanego i Branżowej Szkoły I Stopnia nr 4 wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego „FORGET-ME-NOT” pod patronatem czasopisma „Języki Obce w Szkole”. Byli to uczniowie klas: 1 TM (technik mechanik), 1 TS (technik pojazdów samochodowych), 1 TBG, 2 TBG, 3 TBG, 4 TGB (technik budownictwa/technik geodeta), 4 TSM, 4 TMS (technik mechanik/technik pojazdów samochodowych) oraz uczeń klasy 1 ZEM (mechanik-monter maszyn i urządzeń), reprezentujący Szkołę Branżową. Zmagania cieszyły się dużym zainteresowaniem, uczestniczyło w nich bowiem 34 uczniów naszej szkoły. Tym razem, oprócz zadań zamkniętych, arkusz konkursowy zawierał też pytania otwarte, dotyczące rozumienia tekstów pisanych i znajomości treści opowiadań, sentencji i cytatów, słownictwa i wyrażeń, a nawet tekstów angielskich piosenek. Podczas pracy z materiałami przygotowawczymi uczniowie mieli możliwość rozwoju i podniesienia swoich kompetencji językowych, nauki i utrwalenia słownictwa, struktur gramatycznych i funkcji językowych, a przy okazji wysłuchania kilku piosenek, których teksty należało opracować. Mam nadzieję, że konkurs na stałe wpisze się w harmonogram naszych olimpijskich zmagań językowych. Dziękujemy za udział, wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia i trzymamy kciuki za uzyskanie wysokich wyników?
szkolny koordynator konkursu,
Dagmara Wiankowska