Ogólnopolski konkurs języka angielskiego w naszej szkole

Dodano: 6 marca 2017

W naszej szkole odbyła się I edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego UNDERSTAND, który organizowany jest przez firmę edukacyjną Mogalo. Konkurs jest nietypowy, gdyż sprawdza umiejętność rozumienia tekstu słuchanego. Zawodnicy w sali informatycznej musieli zmierzyć się z audio-testem wielokrotnego wyboru, który składał się z 24 pytań dla danej kategorii wiekowej o zróżnicowanej trudności a z podanych 5 odpowiedzi jedna była prawdziwa. W czasie 60 minut uczniowie mogli wysłuchać poszczególnych pytań dowolną ilość razy zanim zdecydowali o zaznaczeniu odpowiedzi.

Z tym zadaniem najlepiej poradziła sobie Izabela Popiołek z klasy II TGB, która zdobyła największą liczbę punktów w szkole (83,25), w nagrodę zyskując darmowy udział w konkursie w przyszłym roku a tuż za nią, z niewiele mniejszą liczbą punktów uplasowali się Bartosz Fogiel i Bartosz Pabich z klasy III TEG.

Zapraszam do II edycji konkursu w przyszłym roku.

Dagmara Wiankowska