Piosenka i multimedia – konkursy językowe w Mechaniku

Dodano: 27 listopada 2016

Grudzień to w naszej szkole miesiąc obfitujący w konkursy językowe. Już 2 grudnia o godz. 9.00 w szkole odbędzie się Konkurs Piosenki Bożonarodzeniowej WeihnachtsVoiceRadomska, nad którym patronat objął Starosta Powiatu Radomszczańskiego. Koncert po raz czwarty połączony jest z akcją „Kto spełni nasze sny? Mikołajem możesz być i Ty”, a każda szkoła biorąca w nim udział otrzyma paczkę charytatywną.
Organizatorami konkursu oraz akcji charytatywnej są nauczyciele języka niemieckiego i języka angielskiego z ZSP nr 1, sam festiwal zaś odbywa się na szczeblu powiatowym i skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych powiatu radomszczańskiego. Jego celem jest m.in. popularyzacja języka i kultury anglojęzycznej i niemieckojęzycznej w śpiewie, rozwijanie zainteresowań uczniów, promowanie nowych talentów oraz uwrażliwianie młodzieży na potrzeby innych ludzi.
Natomiast 5 grudnia o godz. 10.30 w Mechaniku odbędzie się finał drugiej edycji Multimedialnego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych, którego celem jest rozwijanie i propagowanie wiedzy na temat społecznych, kulturowych, historycznych czy politycznych realiów krajów anglojęzycznych. Konkurs dedykowany jest uczniom szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu radomszczańskiego i ma formę prezentacji multimedialnych w języku angielskim o wybranych krajach. Już 5 grudnia laureaci zaprezentują swoje „multimedialne” spojrzenie m.in. na Wielką Brytanię, USA czy Australię.
Organizatorzy – nauczyciele języka angielskiego i niemieckiego serdecznie dziękują za tak liczne zgłoszenia do obydwu konkursów i zapraszają wszystkich uczestników już w tym tygodniu do zaprezentowania swoich talentów oraz zdobycia atrakcyjnych nagród.

mgr Dagmara Wiankowska