PRAKTYKA CZYNI MISTRZA – „ostatnia prosta” zagranicznych praktyk Bristol, Anglia 04 maja – 02 czerwca 2019 r.

Dodano: 28 maja 2019

Najbliższy tydzień to już ostatnie dni, które młodzież ZSP nr 1 spędzi w angielskich przedsiębiorstwach kontynuując miesięczne praktyki w wybranych przez siebie zawodach. W myśl zasady, że nie samą pracą żyje człowiek – All work and no play makes Jack a dull boy”, miniony weekend poświęciliśmy na zwiedzanie Bristolu. Wspaniała pogoda, zachęcała do długich spacerów urokliwymi uliczkami, tego typowo angielskiego, miasta. Zobaczyliśmy min. część centrum miejscowości Cannon’s Marsh, Watershed i Spike Island oraz malowniczo umiejscowiony symbol tego regionu, wiktoriański XIX – wieczny podwieszany most: Clifton Suspension Bridge. Główne przęsło ma 214 metrów (702 stopy) długości i znajduje się aż 76 m (250 stóp) nad powierzchnią płynącej pod nim rzeki Avon Gorge. Most położony jest w zachodniej części Bristolu, na granicy administracyjnej miasta, w dzielnicy Clifton – stąd jego nazwa. Jego wschodnia część znajduje się w mieście Bristol
a zachodnia – w hrabstwie Somerset, samodzielnej jednostce administracyjnej North Somerset.

Od poniedziałku uczniowie „MECHANIKA” rozpoczęli ostatnią prostą swoich zagranicznych staży: technicy mechanicy i pojazdów samochodowych wrócili do pracy w warsztatach, technicy budownictwa na place budów oraz technicy geodeci do pracowni komputerowej, gdzie realizują projekty z wykorzystaniem programu komputerowego CAD w pracach geodezyjnych.

Miłą niespodzianką dla części naszych praktykantów (i oczywiście powodem do dumy, dla ich opiekunów) było wyróżnienie, jakie przygotowali dla nich właściciele angielskich przedsiębiorstw,
w postaci specjalnie przygotowanych dla polskiej młodzieży koszulek firmowych oraz docenieniu ich pracy, jako najlepszych praktykantów na przestrzeni kilku ostatnich lat, o czym właściciele poinformowali na profilu społecznościowym – Facebook’u firmy:

https://www.facebook.com/100359816772430/posts/1417477285060670/ oraz

Kacper, Jakub, Hubert i Paweł – gratulujemy!.

Niestety już w piątek nasza angielska przygoda w gościnnym Bristolu dobiega końca, a w sobotę, 1 czerwca, wracamy do naszych domów, do Polski.

Opiekunowie: mgr Dagmara Wiankowska
mgr inż. Damian Pawlikowski

Staż zagraniczny: „PRAKTYKA CZYNI MISTRZA” w ramach projektu: „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” realizowany jest przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji, ze środków PO WER na zasadach programu Erasmus+ (sektora Kształcenie i Szkolenia Zawodowe).