„PRAKTYKA CZYNI MISTRZA” – pierwsze dni w Bristolu Bristol, Anglia 04 maja – 02 czerwca 2019 r.

Dodano: 6 maja 2019

W minioną sobotę – 4 maja 2019 r, 20-osobowa grupa młodzieży wraz z dwoma opiekunami mgr Aldoną Skibą i mgr inż. Jarosławem Chlastaczem poleciała do Bristolu, do Anglii, aby realizować 4-tygodniowe praktyki zawodowe, u angielskich przedsiębiorców, w ramach projektu PRAKTYKA CZYNI MISTRZA”.

Grupa techników z czterech zawodów: technik geodeta (5 uczniów), technik mechanik (5 uczniów), technik budownictwa (5 uczniów), technik pojazdów samochodowych (5 uczniów) naszej szkoły o godz. 15:30 wyruszyła autokarem spod budynku „Mechanika” do lotniska w Pyrzowicach-Katowicach, aby o godz. 19:55 wylecieć do Bristolu. Na miejscu w godzinach późno wieczornych i nocnych każdy z uczestników został przewieziony do swojego miejsca zakwaterowania tzw. hosta – u rodzin goszczących. Natomiast od poniedziałku wszyscy rozpoczynają staże w angielskich przedsiębiorstwach – powodzenia!

Projekt realizowany przy wsparciu Funduszy Europejskich i jest dla uczestników całkowicie bezpłatny.

mgr inż. Damian Pawlikowski
koordynator projektu