„PRAKTYKA CZYNI MISTRZA” – to już półmetek! Bristol, Anglia 04 maja – 02 czerwca 2019 r.

Dodano: 20 maja 2019

Ostatnia niedziela, była już trzecią, przedostatnią, angielską „Sunday”, którą Stażyści z Mechanika spędzili na Wyspie, a właściwie w jej centrum, czyli stolicy Zjednoczonego Królestwa, w Londynie. W zmienionym i powiększonym osobowo składzie technicy geodezji, budownictwa, pojazdów samochodowych i mechanicy wędrowali ulicami największej w Unii Europejskiej aglomeracji miejskiej położonej nad Tamizą. Od soboty przez najbliższe dwa tygodnie grupie młodzieży towarzyszą nowi opiekunowie mgr Dagmara Wiankowska oraz mgr inż. Damian Pawlikowski, którzy przylecieli do Bristolu w towarzystwie grupy monitorującej wyjazd, czyli wicedyrektora mgr Pawła Pichita i nauczyciela mgr Roberta Koniarskiego. W niedzielny poranek 24 – osobowa reprezentacja ZSP nr 1 wraz z przedstawicielami ENSO GROUP wyruszyła autokarem, aby poznać zabytki jednego z największych centrów finansowych świata. Na zdjęciach widać najważniejsze londyńskie pomniki kultury i miejsca, które odwiedziliśmy: London Eye, Plac i Pałac Buckingham, imponujący pomnik Queen Victoria Memorial, Piccadilly Circus, Galeria Narodowa na Trafalgar Square, Opactwo Westminsterskie, Wellington Arch, remontowany Big Ben, najsłynniejszy londyński dom towarowy Harrods oraz Muzeum Historii Naturalnej, który liczy ponad 70 milionów eksponatów podzielonych na 5 głównych działów: botanika, entomologia, mineralogia, paleontologia i zoologia jak również dzielnicę Chinatown.

Londyn przywitał nas ogromną liczbą turystów oraz bardzo pozytywną energią. Jest to zachwycające miasto, pełne różnorodności, mieszanki kultur, przekonań, wierzeń i poglądów, które widać niemal na każdym kroku.

Opiekunowie: mgr Dagmara Wiankowska
mgr inż. Damian Pawlikowski

Staż zagraniczny: „PRAKTYKA CZYNI MISTRZA” w ramach projektu: „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” realizowany jest przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji, ze środków PO WER na zasadach programu Erasmus+ (sektora Kształcenie i Szkolenia Zawodowe).