Projekt RAKOOBRONA w ZSP nr 1

Dodano: 18 października 2016

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Radomsku ruszyła II edycja projektu edukacyjnego „RAKOOBRONA”.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku młodzież Mechanika przystąpiła do przedsięwzięcia, którego celem jest szeroko rozumiana profilaktyka raka. Mając na uwadze wciąż niepokojące statystyki zachorowań i umieralności na nowotwory samorząd szkolny po raz kolejny postanowił realizować pomysł Fundacji „Rosa”. W dniu 18 października uczniowie klas technikum budowlanego, technikum energetyki odnawialnej oraz technikum mechanicznego i geodezyjnego obejrzeli poruszający film z udziałem zmarłej na raka Katarzyny, uczestniczki programu „The Voice of Poland”. Młodzież zapoznała się także z informacjami zawartymi w publikacji Centrum Onkologii Instytutu im. Marii Skłodowskiej – Curie – „Nowotwory złośliwe w Polsce”.

Zobacz zdjęcia na Facebooku