Przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Dodano: 1 marca 2022

Nasi uczniowie oraz Pani Dyrektor wzięli udział w uroczystościach w związku z Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uroczystości odbyły się pod pomnikiem Konspiracyjnego Wojska Polskiego w Parku Solidarności. Oddano tam hołd walczącym o suwerenność Polski.

Żołnierze Wyklęci to określenie antykomunistycznego, niepodległościowego ruchu partyzanckiego, który stawiał opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR. Żołnierze Wyklęci toczyli walkę ze służbami bezpieczeństwa ZSRR i podporządkowanymi im służbami w Polsce. Na terenie naszego powiatu (oraz znacznie dalej) działało Konspiracyjne Wojsko Polskie – organizacja założona i kierowana przez Stanisława Sojczyńskiego ps. „Warszyc”. Była to największa organizacja tego typu na terenie województwa łódzkiego.

Chwała Bohaterom!