Rocznicowo i historycznie w Mechaniku

Dodano: 13 listopada 2016

Patriotyzm można okazywać  i świętować w różnorodny sposób  co społeczność  Mechanika w ostatnich dniach pokazała.   9 listopada uczniowie  klasy technicznej mechanika pojazdów samochodowych  uczestniczyli w obchodach Narodowego Święta Niepodległości w Galerii Muzeum Regionalnego wysłuchawszy  wkładu  dr Izabeli  Szumlas-Majzner   pt. „Jak odzyskiwaliśmy  niepodległość w 1918 r.” . Uczniowie klas mundurowych III LO mieli możliwość wysłuchać  w Miejskiej Bibliotece Publicznej wykładu dr Dariusza Roguta pt. „Święto Niepodległości”. Młodzież mogła przenieść się w okres międzywojenny dzięki  licznym reprodukcjom zdjęć  Radomska z lat           20 i 30 XX w. prezentowanych w czytelni  B.M. Niepodległość uczniowie świętowali  również na sportowo  biorąc udział w XXV Radomszczańskim Biegu Niepodległości ulicami naszego miasta. W przededniu 11 listopada miała miejsce uroczysta akademia , podczas  której uczniowie i nauczyciele wysłuchali pięknego koncertu pieśni niepodległościowych wykonanych przez uczniów Mechanika.     11 listopada poczet sztandarowy, delegacje Grona Pedagogicznego i młodzież uczestniczyła w uroczystej  mszy św. W Kolegiacie p.w. św. Lamberta, po której w imieniu radomszczańskich szkół średnich  Samorząd Szkolny  ZSP nr 1 złożył kwiaty pod tablicą Marszałka Józefa Piłsudskiego.

mgr Anna Pichit

Zobacz zdjęcia na Facebooku