Rusza projekt „Mistrzowie w swoim fachu”

Dodano: 23 listopada 2022

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. S. Staszica w Radomsku ruszyły działania związane z projektem pt. „Mistrzowie w swoim fachu”.

Zespół projektowy przygotował regulamin rekrutacji, a w najbliższy poniedziałek 28 listopada 2022 roku odbędzie się w naszej szkole spotkanie dla potencjalnych uczestników – uczennic i uczniów trzecich i czwartych klas technikum. Uczniowie dowiedzą się jak wypełnić dokumenty aplikacyjne oraz co będzie brane pod uwagę przy wyborze kandydatów na praktyki zawodowe w Salonikach (Grecja).

W maju 2023 roku łącznie 30 uczniów z zawodów technik budownictwa, technik geodeta, technik mechanik oraz technik pojazdów samochodowych przez dwa tygodnie będzie pogłębiać praktyczną wiedzę zawodową w międzynarodowym środowisku. W Grecji będą komunikować się w języku angielskim, co też jest dużym atutem takiego wyjazdu.

Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 uzyskał dofinansowanie w ramach programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności. Projekt „Mistrzowie w swoim fachu” otrzyma 54 603 euro, co w przeliczeniu na złotówki daje blisko ćwierć miliona złotych.

Projekt przygotowali nauczyciele: mgr Monika Teubermgr inż. Damian Pawlikowskimgr Paweł Dudek.