Ślubowanie i Dzień Patrona w Mechaniku (7.02.2020)

Dodano: 10 lutego 2020

– Mam nadzieję, że znajdziecie w naszej szkole nie tylko wiedzę i nowe umiejętności, ale także życzliwość, zrozumienie oraz nowe przyjaźnie, które będą trwały długie lata. Wierzę w to, że ten czas spędzony w szkole zaowocuje Wam w przyszłości. Zdobywajcie wiedzę i umiejętności mądrze, rzetelnie i odpowiedzialnie. Samo nagromadzenie danych, jak mawiał Galileusz, to nie jest jeszcze nauka. Nauka wymaga konsekwencji, uporu i wielu powtórzeń. Każdy, kto chce być maratończykiem nie zaczyna od maratonu, najpierw musi nauczyć się chodzić, a potem długo trenować, by wystartować. Wychodzimy z założenia, że każdy uczestnik społeczności szkolnej jest jednakowo godny szacunku. Wierzę, że wszechstronny rozwój, każdego z Was, jako priorytet działalności szkoły i jej atmosfera, za którą odpowiedzialni jesteśmy wszyscy, pozwoli Wam dobrze przygotować się do życia, do podejmowania wszelkich wyzwań i osiągania zamierzonych celów – mówił wicedyrektor mgr inż. Cezary Bąbka.

Wręczono również dyplomy i nagrody laureatom konkursu wiedzy o Stanisławie Staszicu:

I miejsce – Karolina Broniś, kl. I TBGg
II miejsce – Paulina Kuśmierek, kl. I TBGg