akademia

Ślubowanie klas pierwszych

Dodano: 26 stycznia 2018

W ostatni dzień przed feriami zimowymi w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania klas pierwszych. To ważny obyczaj, poprzez który nowi uczniowie stają się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej. Ceremoniał miał uroczystą formę, przedstawiciele wszystkich sześciu klas pierwszych zgromadzili się wokół sztandaru i powtarzali słowa roty ślubowania.

W dalszej części akademii kilka słów na temat uroczystości usłyszeliśmy od dyrektor Ewy Grodzickiej. Pani dyrektor przypomniała także, że w tym roku szkolnym obchodzimy 70-lecie istnienia naszej szkoły. W 1947 roku pierwsi uczniowie rozpoczęli naukę w Szkole Przemysłowej Z.P. „Metalurgia” oraz Gimnazjum Przemysłowym. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Radomsku jest kontynuatorem tradycji tych szkół.

Swoją obecnością zaszczycił nas Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Radomsku nadkomisarz Włodzimierz Czapla, który również zabrał głos. Współpraca naszej szkoły z radomszczańską policją jest dla nas tym bardziej ważna, że posiadamy trzy klasy mundurowe, w każdym z trzech roczników III Liceum Ogólnokształcącego. Warto wspomnieć, że pierwszacy z klasy mundurowej już na stałe, podczas akademii szkolnych stoją w szyku prezentując swoje jednolite umundurowanie.

Dzisiejsza uroczystość była także okazją do rozwiązania konkursu wiedzy o patronie naszej szkoły – Stanisławie Staszicu. Po wręczeniu nagród, uczniowie oddali hołd patronowi szkoły poprzez zapalenie zniczy oraz złożenie kwiatów obok popiersia Staszica przed szkołą.

Część artystyczną przygotowali uczniowie klas pierwszych. Można było posłuchać interpretacji wierszy, piosenek, gry na saksofonie, a także śpiewu grupy kilkunastu uczniów.

mgr Paweł Dudek

Zobacz zdjęcia

Podziel się tą wiadomością:
    Uwaga!

    Czujnik jakości powietrza

    Patronat medialny