Ślubowanie klas pierwszych

Dodano: 8 lutego 2023

W środę w naszej szkole odbyło się ślubowanie klas pierwszych.

Uroczystość rozpoczęła się pokazem musztry w wykonaniu uczniów klas mundurowych. Następnie wprowadzono sztandar Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. S. Staszica. Przewodniczący klas pierwszych w uroczysty sposób ślubowali wypowiadając słowa przysięgi, zobowiązali się do przestrzegania norm prawnych obowiązujących w szkole oraz do godnego reprezentowania Mechanika na zewnątrz.

Ciepłe słowa nasi uczniowie usłyszeli od Dyrektor mgr Ewy Grodzickiej. Życzenia owocnej nauki zostały także złożone przez Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Radomsku podinsp. Przemysława Mazurkiewicza oraz Wicestarostę Powiatu Radomszczańskiego Małgorzatę Lewandowską. Na uroczystości obecny był także pan Andrzej Kucharski – Naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Radomsku oraz asp. sztab. Wiesław Kuc, który oprócz tego, że pracuje w Komendzie Powiatowej Policji w Radomsku, to jest też naszym nauczycielem.
Był także czas na rozstrzygnięcie corocznego konkursu wiedzy o naszym patronie – Stanisławie Staszicu. Pani Dyrektor wraz z organizatorką konkursu mgr Anną Pichit wręczyły nagrody najlepszym uczniom. Pierwsze miejsce zajęła Julia Bernat, gratulujemy! ?

W części artystycznej mogliśmy wysłuchać kilku utworów muzycznych, m.in. w wykonaniu naszego absolwenta z 1999 roku, pana Łukasza Matuszczyka. ??? Ponadto uczniowie zaprezentowali wszystkie zawody i profile klas.

W roku szkolnym 2022/2023 w Zespole Szkół Ponadpodstawowych rozpoczęło naukę kilkuset uczniów w 8️⃣ klasach:
– I LMA – klasa mundurowa (III Liceum Ogólnokształcące),
– I LMB – klasa mundurowa (III Liceum Ogólnokształcące),
– I LZ – klasa rehabilitacyjno-zdrowotna (III Liceum Ogólnokształcące),
– I TM – technik mechanik,
– I TBG – technik budownictwa i technik geodezji,
– I TS – technik pojazdów samochodowych,
– I ZEM – mechanik monter maszyn i urządzeń oraz elektromechanik pojazdów samochodowych,

– I ZS – mechanik pojazdów samochodowych.

Autorem słów podczas występów artystycznych była uczennica pierwszej klasy Emilia Krawczykowska. Uczestnikom podobały się zwłaszcza wierszyki na temat nauczycieli. ?

Uroczystość zakończyła się rozdaniem tarcz – naszywek z logiem naszej szkoły. Pierwszacy stali się pełnoprawnymi uczniami Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. S. Staszica w Radomsku. Gratulujemy! ?

 

W organizację dzisiejszej akademii zaangażowane były klasy: I LMA, I LMB, I TBG, Samorząd Uczniowski oraz nauczyciele – mgr Magdalena Mokwa, mgr Agnieszka Kułak, mgr Beata Raźniak oraz mgr Anna Wojciechowska.

Dziękujemy za liczne przybycie rodzicom naszych uczniów ‼️

Zobacz zdjęcia

Uwaga!

Patronat medialny