Smog – poważny problem czy modny temat?

Dodano: 12 marca 2018

Na temat smogu i związanej z nim niskiej emisji mówiła uczniom naszej szkoły pani Magdalena Jurek z Działu Ochrony Środowiska Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Radomsku.

Smog jest poważnym problemem, również w naszym mieście. Wskazują na to wyniki pomiarów szkodliwych substancji w powietrzu. Niska emisja to szkodliwe gazy i pyły z domowych kominów i samochodów. Spalanie w piecach surowców słabej jakości i różnego rodzajów śmieci powoduje, że powietrze staje się trujące.

Podczas prelekcji młodzież mogła przypomnieć sobie zasady prawidłowej segregacji odpadów, ponieważ należy pamiętać, że różnego rodzaju śmieci, plastikowe butelki, baterie i inne przedmioty nie powinny trafiać do pieca, tylko do odpowiednich pojemników. Uczniowie pogłębili również swoją wiedzę o tym, jak smog wpływa na organizm i zdrowie człowieka i w jaki sposób można się przed nim chronić.

Warto popularyzować te informacje, nie tylko wśród znajomych, gdyż wszyscy chcielibyśmy oddychać ŚWIEŻYM powietrzem.

mgr Edyta Łyp