Spotkanie informacyjne „Praktyka czyni mistrza”

Dodano: 14 kwietnia 2018

W ostatni piątek – 13 kwietnia 2018 r. w naszej szkole zostało zorganizowane spotkanie z uczniami klas zawodowych I ZEM, I ZS, II ZEM i II ZS w ramach europejskiego projektu „Praktyka czyni mistrza”. Jest on skierowany do uczniów i uczennic Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Staszica w Radomsku z następujących profili zawodowych: elektromechanik pojazdów samochodowych, mechanik pojazdów samochodowych oraz mechanik – monter maszyn i urządzeń.

Spotkanie zorganizowali koordynatorzy projektu: mgr Monika Zając, mgr inż. Damian Pawlikowski oraz opiekun jesiennego wyjazdu mgr inż. Renata Poteralska. Miało ono charakter informacyjno-rekrutacyjny i dotyczyło wyjazdu 16 uczniów szkoły branżowej w okresie 15-26 października 2018 r. do Bristolu na zagraniczne praktyki zawodowe w angielskich przedsiębiorstwach.

UDZIAŁ W PROJEKCIE JEST BEZPŁATNY!

Uczestnicy mają zapewnione: transport, nocleg, wyżywienie, kieszonkowe, atrakcyjne staże w angielskich przedsiębiorstwach, interesujący program spędzania czasu wolnego, ubezpieczenie oraz przygotowanie językowe, kulturowe i pedagogiczne przed wyjazdem. Zainteresowanie uczniów było bardzo liczne i w sumie rozdano prawie 50 kart zgłoszeniowych. Prosimy o terminowe składanie pobranych wniosków do koordynatora projektu – mgr Damiana Pawlikowskiego w terminie do 18.04.2018 r. Po ocenie złożonych wniosków Komisja Rekrutacyjna dnia 27.04.2018 r. przedstawi listę 16 uczestników zakwalifikowanych do wzięcia udziału w projekcie. Projekt realizowany przy wsparciu Funduszy Europejskich.

mgr inż. Damian Pawlikowski
koordynator projektu