Spotkanie z Jackiem Wroną w Mechaniku

Dodano: 8 lutego 2019

Aktualne „trendy” na rynku środków odurzających oraz zagrożenia wynikające z ich zażywania były tematem cyklu spotkań młodzieży ZSP nr 1 w radomsku z panem komisarzem Jackiem Wroną- biegłym sądowym w zakresie przestępczości narkotykowej i slangu przestępczego, byłym funkcjonariuszem CBŚ i autorem wielu książek w tym na temat uzależnień.

Pan Jacek emerytowany policjant od samego początku nawiązał bardzo dobry kontakt z młodzieżą. Z dużym zaangażowaniem opowiadał o swoich doświadczeniach w zwalczaniu przestępczości narkotykowej, kiedy walczył z tego rodzaju przestępczością w czasie gdy likwidowano bałkański szlak przemytu narkotyków.

Podczas spotkania pan komisarz przypomniał młodzieży historię narkomanii i narkotyków w Polsce i na świecie. Zaprezentował również tragiczne skutki sięgania po substancje psychoaktywne dla samych uzależnionych jak również ich rodzin.

Profilaktyka uzależnień to jeden w ważniejszych tematów nad jakimi pochylamy się w pracy z młodzieżą. Mam nadzieje że przedstawiona przez osobę która miała w swojej pracy do czynienia z handlarzami i z uzależnionymi skłoni młodzież do zastanowienia się nad odpowiedzialnością konsekwencjami swoich czynów.

Pedagog Agnieszka Kułak

Zobacz zdjęcia

Podziel się tą wiadomością:
    Uwaga!

    Czujnik jakości powietrza

    Patronat medialny