Spotkanie z przedstawicielami KPP w Mechaniku

Dodano: 24 września 2018

W środę 19 września 2018 roku uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Radomsku panią mł. asp. Agnieszką Kropisz i panem asp. Sebastianem Justyną.

Tematem spotkania była „Odpowiedzialność karna nieletnich w świetle prawa karnego” oraz niebezpieczne zachowania młodzieży z jakimi najczęściej spotyka się dzielnicowy.

Uczniowie wykazali duże zainteresowanie poruszanymi kwestiami. Pomimo tak poważnej i istotnej tematyki spotkanie przebiegało w przyjaznej, swobodnej atmosferze. Był czas na wyjaśnienie wątpliwości i pytania indywidualne.

Mamy nadzieję że tego typu działania zaowocują większą odpowiedzialnością uczniów za swoje postępowanie, większą świadomością konsekwencji wynikających z określonych działań oraz posłuży lepszemu przygotowaniu do życia w społeczeństwie.

Spotkania z przedstawicielami policji weszły na stałe do kalendarza działań profilaktycznych realizowanych w naszej szkole. Na kolejne zapraszamy w listopadzie i będzie dotyczyło bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

pedagog Agnieszka Kułak