„Sprawni jak żołnierze” – zajęliśmy czwarte miejsce w województwie!

Dodano: 5 czerwca 2018

24 maja w Zespole Szkół nr 1 w Wieluniu odbyły się XLI Wojewódzkie Zawody Sportowo – Obronne „Sprawni jak żołnierze 2018”. W zawodach wzięły udział drużyny z całego województwa łódzkiego. Nie mogło też zabraknąć naszej szkoły, którą reprezentowali następujący uczniowie:

Drużyna dziewcząt:
1. Zuzanna Dobrowolska z kl. II o profilu rehabilitacyjno-zdrowotnym
2. Kaja Maluchnik z kl. II o profilu rehabilitacyjno-zdrowotnym
3. Klaudia Szyler z kl. I o profilu rehabilitacyjno-zdrowotnym

Drużyna chłopców:
1. Dominik Kotala z kl. I o profilu mundurowym
2. Arkadiusz Piekarski z kl. I o profilu mundurowym
3. Maciej Mekler z kl. I o profilu mundurowym

W jednodniowych zmaganiach udział wzięło siedemnaście drużyn dziewcząt i dziewiętnaście drużyn chłopców, rywalizujących w pięciu konkurencjach. Zawodnicy musieli wykazać się nie tylko doskonałą sprawnością fizyczną, ale także konkretnymi umiejętnościami z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, strzelania, rzutu granatem, oraz biegu na orientację. Ostatecznie dziewczęta reprezentujące naszą szkołę zajęły IV miejsce w województwie, chłopcy zaś – IX.

mgr Anna Olejnik

sprawni_jak_zolnierze_2018_2