Strzelnica wirtualna w naszej szkole

Dodano: 30 lipca 2022

Powiat Radomszczański reprezentowany przez Starostę Panią Beatę Pokorę, jako organ prowadzący naszą szkołę aplikował o dofinansowanie inwestycji w ramach konkursu Ministra Obrony Narodowej „Strzelnica w powiecie2022″.

Dzięki pozytywnej opinii złożonego wniosku otrzymamy dofinansowanie z MON w kwocie: 159 580,00 zł. Całkowity koszt zadania to: 202 000,00 zł.

Strzelnica jest kompletnym multimedialnym przenośnym,   strzeleckim systemem    szkolno-treningowym, opracowanym na potrzeby rynku cywilnego na bazie systemów wojskowych.

Strzelnica wirtualna ma tę przewagę nad strzelnica tradycyjną, iż umożliwia uczniom ćwiczenie różnych wariantów sytuacji bojowych w zróżnicowanych warunkach atmosferycznych. Podnosi atrakcyjność sportu strzeleckiego, kształtuje i utrwala prawidłowe nawyki strzeleckie wśród uczniów, w sytuacjach zbliżonych do rzeczywistych realiów użycia broni palnej.

Zdjęcia poglądowe.