Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych

Dodano: 22 listopada 2014

Dzień ten przypada 15 listopada . Z tego powodu  w przededniu  tej daty  uczniowie Mechanika  mogli usłyszeć prelekcję nt. ” Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” przygotowaną przez asp. Wiesława  Kuca. Młodzież mogła dowiedzieć się  wielu informacji  dotyczących  zasad prawidłowego poruszania się na jezdni , a także najczęstszych przyczyn wykroczeń drogowych . Wciąż niepokojący jest fakt , że brawura i alkohol  to największe powody wypadków drogowych choć pocieszająca może być informacja, że liczba wypadków w naszym powiecie zmalała w stosunku do roku ubiegłego. Miejmny nadzieję , że uczniowie, którzy  już są kierowcami, a także ci którzy są  w trakcie egzaminów na prawo jazdy wezmą sobie do serca rady i wskazówki jakie przekazał  asp. Wiesław Kuc i Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji mł.asp. Aneta Komorowska.

wypadki3