„Tak, pomagam” – zbiórka żywności

Dodano: 10 grudnia 2017

Boże Narodzenie, to szczególny czas, kiedy każdemu potrzebna jest bliskość drugiego człowieka. Za pomocą prostego gestu można pokazać ludziom, którzy z różnych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami. Caritas pragnie na święta dotrzeć z pomocą do jak największej liczby osób niedożywionych i żyjących w ubóstwie, aby każdy mógł cieszyć się wigilijnym posiłkiem.

Po raz kolejny Szkolne Koło Caritas włączyło się w XIII Ogólnopolską Zbiórkę Żywności „Tak – pomagam”. Wolontariuszki zbierające żywność to uczennice z klasy III LMT, II LZ oraz I LM. Pozyskały one artykuły codziennej potrzeby takie jak: mleko, mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, herbata, słodycze oraz konserwy mięsne i rybne, słodycze itp.

Tym razem zebrano 79 kg żywności, z której przygotowano 14 paczek na Święta Bożego Narodzenia. W pierwszej kolejności są one przeznaczone dla uczniów naszej szkoły znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.
Wszystkim ofiarodawcom oraz ludziom wielkiego serca bardzo dziękujemy.

Opiekun SKC Anna Olejnik