Technik mechanik pod specjalną opieką

Dodano: 25 lutego 2015

I semestr współpracy firmy Indesit z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 za nami. Kolejnym elementem jest profesjonalny kurs języka włoskiego. Wszyscy uczniowie klasy patronackiej uczęszczają na zajęcia prowadzone raz w tygodniu. Zajęcia rozpoczęły się w styczniu i odbywają się na terenie firmy Indesit.

– Stawiamy na tych młodych ludzi, dajemy im szansę doskonalenia zawodowego, a teraz nauki języka włoskiego, jesteśmy pewni, że takie umiejętności pomogą im w dorosłym życiu. Równocześnie cieszymy się, że nasza współpraca ze szkołą kwitnie. Szybko znaleźliśmy wspólny język, dlatego też łatwo nam koordynować i elastycznie prowadzić naszą kooperację – powiedział Giuseppe Cozzolino, Dyrektor Personalny Indesit Company Polska.

Firma Indesit Company, od grudnia 2014 roku wchodząca w skład Grupy Whirlpool jest jednym z czołowych europejskich producentów i dystrybutorów dużego sprzętu AGD (czyli: pralek, suszarek, zmywarek, lodówek, zamrażarek, kuchenek, piekarników, płyt i okapów). Firma posiada 8 stref produkcyjnych (we Włoszech, Polsce, Wielkiej Brytanii, Rosji i Turcji) i zatrudnia 16 tysięcy osób. Indesit jest obecny w Radomsku od 2007 roku. W strefie przemysłowej, produkującej pralki i zmywarki zatrudnia około 1400 osób.

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Staszica w Radomsku w 27 oddziałach kształci się obecnie 762 uczniów. Szkoła nieustannie wprowadza nowe kierunki: technik geodeta, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej oraz klasy sportowe , mundurowe i medialno – turystyczne.

– Od stycznia nasi uczniowie biorą udział w zajęciach z języka włoskiego. Lekcje odbywają się w każdy poniedziałek. Uczniowie są bardzo zadowoleni i chętnie się uczą. Udział w kursie bierze łącznie 13 osób. Jest to świetny sposób na rozszerzenie współpracy oraz zwiększenie kwalifikacji młodzieży – wyjaśnia  Ewa Grodzicka, dyrektor ZSP nr 1.

Zdanie dyrektor  „Mechanika” potwierdzają również uczniowie. Przyznali, że nauka języka obcego od podstaw nie jest zadaniem łatwym, lecz poniesiony trud może w przyszłości zaowocować znalezieniem dobrej pracy.

– Nasza nauczycielka bardzo fajnie tłumaczy. Na początku uczymy się odmian rzeczowników, czasowników, wszelkich podstaw związanych z językiem. Myślę, że idzie nam całkiem nieźle. Początki są zawsze trudne, ale po jakimś czasie można już coś zrozumieć – zauważa Mateusz Koźlik, uczeń ZSP nr 1.

Zadowolenie z rozwoju współpracy wyraża także Starosta Powiatu Radomszczańskiego Andrzej Plutecki, którego zdaniem zwiększanie powiązań między szkołą a firmą stwarza możliwości rozwoju dla uczniów „Mechanika” oraz pozwala im lepiej dostosować swoje umiejętności do zapotrzebowania rynku pracy.

mgr Renata Koniarska

i1
i2
i3
i4

Uwaga!

Patronat medialny