Teoria, a praktyka – uczyć się można nie tylko w szkole

Dodano: 27 listopada 2014

Dla uczniów klas I i II kształcących się w zawodzie Technik Systemów i Urządzeń energetyki Odnawialnej zorganizowany został przez nauczycieli przedmiotów zawodowych: mgr inż. Annę Rokselę, mgr inż. Ewę Gajzler oraz mgr inż. Jarosława Chlastacza cykl wycieczek przedmiotowych mających na celu poszerzenie i uzupełnienie wiedzy i umiejętności z zakresu wykorzystania nowoczesnych technologii w procesie produkcji energii z różnych źródeł.

We wrześniu i październiku uczniowie mieli możliwość zagłębienia się w problematykę przemiany promieniowania słonecznego w ciepłą wodę użytkową za pomocą kolektorów słonecznych na terenie Szpitala Powiatowego w Radomsku oraz w energię elektryczną (systemy fotowoltaiczne) mającą zasilać budynki zakładów przemysłowych Polontex w Częstochowie.

Jest to obecnie największa powstająca elektrownia fotowoltaiczna w Polsce.

Wycieczki przedmiotowe są idealną formą praktycznego doskonalenia zarówno warsztatu uczniowskiego jak i nauczycielskiego, ponieważ nie wszystkie informacje można w przystępny sposób przekazać podczas tradycyjnych zajęć lekcyjnych.

Już wkrótce informacje z naszych kolejnych wyjazdów.

mgr inż. Anna Roksela
mgr inż. Ewa Gajzler