Teoria w praktyce w klasie rehabilitacyjno-zdrowotnej

Dodano: 3 października 2019

Uczniowie klasy III LZ rehabilitacyjno-zdrowotnej rozpoczęli cykl zajęć w ramach modułu zdrowotnego w Centrum Rehabilitacji Dzieci i Dorosłych Grawitacja Cyganek & Pasz s.c. Pierwsze spotkanie to zapoznanie młodzieży z fizjoterapią i definicją pacjenta neurologicznego. Uczniowie pod czujnym okiem Rafała Cyganka poznali pracę z kombinezonem rehabilitacyjnym w teorii i praktyce. Mieli także możliwość oceny prawidłowej postawy ciała. Podczas zajęć padło wiele specjalistycznych zwrotów takich jak spastyczność, propriocepcja czy stabilizacja centralna.

Mamy nadzieję, że tak profesjonalnie poprowadzone zajęcia przybliżą naszym maturzystom zawód rehabilitanta i pomogą w ich przyszłych zawodowych wyborach.

Renata Koniarska