Turniej „Młoda Krew Ratuje Życie”- podsumowany

Dodano: 24 września 2016

XIII Edycja Ogólnopolskiego Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych w Honorowym Krwiodawstwie pt. „Młoda Krew Ratuje Życie” 2015/2016 podsumowana.

Miło nam donieść , że i w tym roku uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 wykazali się dużą aktywnością w działaniach, których celem jest promowanie oddawania krwi. W tym zakresie młodzież poczyniła szereg działań jak przygotowanie filmu promującego powyższą ideę, który został wyróżniony w ogólnopolskim konkursie w Pabianicach, czy akcję „Pomaluj plakat” propagującą honorowe krwiodawstwo. Nie zabrakło nas również podczas corocznych majowych obchodów Polskiego Czerwonego Krzyża. Cieszy zatem fakt, że w kategorii najlepsza promocja honorowego krwiodawstwa zajęliśmy I miejsce. II miejsce przypadło nam w kategorii największa ilość oddanej krwi (67,950 ml krwi). III miejsce wspólnie z Zespołem Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska za wskaźnik aktywności czyli ilość oddanej krwi w przeliczeniu na jednego pełnoletniego ucznia szkoły. Mamy nadzieję , że powyższe sukcesy będą dawać jeszcze więcej motywacji do promowania tak ważnej ideii. A już za nami pierwsze w tym roku szkolnym oddawanie krwi. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie mając na uwadze fakt, że pomagaliśmy absolwentowi naszej szkoły.

Opiekun Szkolnego Koła PCK
mgr Renata Koniarska