Turniej „Młoda Krew Ratuje Życie” z nagrodami dla Mechanika

Dodano: 18 września 2015

16 września rozstrzygnięto XII Edycję Ogólnopolskiego Turnieju „Młoda Krew Ratuje Życie”.

Młodzież szkół średnich w roku szkolnym 2014/2015 oddała w sumie 255 l 600 ml krwi, co stanowi 568 pobrań krwi po 450 ml. W turnieju wzięło udział 7 placówek oświatowych. Nagrody były przyznawane w 3 kategoriach: największa ilość oddanej krwi, ilość krwi w przeliczeniu na jednego ucznia, a także najlepsza promocja.

Miło nam donieść, że nasza szkoła zajęła drugie miejsce w kategorii największa ilość oddanej krwi – 49 l 950 ml.

W kategorii na największą ilość krwi w przeliczeniu na jednego ucznia również drugie miejsce przypadło ZSP nr 1. W promocji Mechanik był bezkonkurencyjny.

Młodzież otrzymała nagrody z rąk Małgorzaty Lewandowskiej,prezesa Oddziału PCK w Radomsku oraz wiceprezesa, Stefana Zagaja.

Koło PCK

pck_puchary