Uczniowie klasy mundurowej na ćwiczeniach ze strażą pożarną

Dodano: 16 października 2018

Uczniowie II klasy mundurowej wzięli udział w powiatowych ćwiczeniach z prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych, które odbyły się na terenie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Radomsku.

Ćwiczenia polegały na symulacji zderzenia autobusu miejskiego z cysterną przepompowującą paliwo. W wyniku wypadku ucierpiało 30 osób pasażerowie autobusu i kierowca cysterny. W role poszkodowanych pasażerów wcielili się nasi uczniowie , którzy zostali wcześniej odpowiednio ucharakteryzowani oraz mieli wyznaczone przez strażaków do wykonania zadania.

Było wielu rannych, wyciek oleju , zagrożenie pożarem, wszystko to robiło szokujące wrażenie. Strażacy bardzo sprawnie i profesjonalnie pomagali rannym bez problemów uporali się z zaimprowizowaną sytuacją.

Udział w tego typu ćwiczeniach był dla naszych uczniów praktyczną lekcją pierwszej pomocy w sytuacjach ekstremalnych. Dobrze być przygotowanym na różne sytuacje i wydarzenia , mieć odpowiednią wiedzę i praktykę a być może będziemy w stanie uratować życie sobie lub innym.

pedagog mgr Agnieszka Kułak